Обновление конечных бенефициарных собственниковЗ 28.04.2020 на підставі Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдженню зброї масового знищення» No 361-IX від 06.12.2019 р в силу вступили нові правила розкриття кінцевих бенефіціарів власників.

Перед українськими компаніями виникла задача розкрити кінцевого вигодонабувача. Простіше кажучи, потрібно внести до ЄДР всі необхідні дані про фіз. особах, які беруть участь в управлінні підприємством та отримують вигоду. До цієї інформації належить ПІБ, паспортні дані, громадянство, реєстраційний номер платника податків та місце проживання.

Для того щоб здійснити процес реєстрації необхідні такі документи:

  1. Паспорт засновника.
  2. ІПН засновника.
  3. Прописка засновника.
  4. Підпис і печатка директора підприємства.

Дані документи повинні бути надані протягом трьох місяців з моменту вступу в силу нормативно-правового акта, яким буде затверджено форму і структура власності.

У разі несвоєчасного надання документів державним органам, передбачений штраф для керівника юридичної особи або виконавчого органу, який уповноважений діяти від його імені, в розмірі однієї-трьох трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів (від 17000 до 51000 грн).