Оновлення кінцевих бенефіціарів власників

Міністерство фінансів України видало наказ від 19 березня 2021 № 163 «Про затвердження Положення про форму та зміст структури власності», зареєстрований у Міністерстві юстиції 8 червня 2021 за № 768/36390.

Структура власності підприємства є офіційним документом, який з метою встановлення кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи має в обов’язковому порядку надаватися державному реєстратору.

Структура власності готується в довільній формі і є схематичним зображенням, на якому відображаються всі особи, які прямо або побічно володіють юридичною особою самостійно або спільно з іншими особами. У структурі власності потрібно вказати розмір участі кожного з власників, а також вказати осіб, незалежно від формального володіння мають можливість значного впливу на керівництво чи діяльність юридичної особи. Крім того, необхідно вказувати опис здійснення і характер вирішального впливу кінцевого бенефіціарного власника на діяльність юридичної особи.

З 28.04.2020 на підставі Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдженню зброї масового знищення» No 361-IX від 06.12.2019 р в силу вступили нові правила розкриття кінцевих бенефіціарів власників.

Перед українськими компаніями виникла задача розкрити кінцевого вигодонабувача. Простіше кажучи, потрібно внести до ЄДР всі необхідні дані про фіз. особах, які беруть участь в управлінні підприємством та отримують вигоду. До цієї інформації належить ПІБ, паспортні дані, громадянство, реєстраційний номер платника податків та місце проживання.

Що необхідно для реєстрації структури власності підприємства в Україні?

Для того щоб здійснити процес реєстрації структури власності підприємства в Україні необхідні наступні документи:

  1. Паспорт засновника
  2. ІПН засновника
  3. Прописка засновника
  4. Підпис і печатка директора підприємства

Дані документи повинні бути надані протягом трьох місяців з моменту вступу в силу нормативно-правового акта, яким буде затверджено форму і структура власності.

У разі несвоєчасного надання документів державним органам, передбачений штраф для керівника юридичної особи або виконавчого органу, який уповноважений діяти від його імені, в розмірі однієї-трьох трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів (від 17000 до 51000 грн).

Вартість послуги по внесенню структури підприємства в держреєстр України становить від 500 грн.

Зразки складання структури власності можна переглянути за посиланням нижче.

Зразки складання схематичного зображення структури власності підприємств в Україні