Лицензування компаній в ДніпріБагатьом підприємствам для здійснення підприємницької діяльності необхідно отримати дозвіл – державну ліцензію. Це будівельні ліцензії, медичні ліцензії, ліцензії на торгівлю і так далі. Відповідно до Закону «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» ліцензуванню підлягають понад 30 видів господарської діяльності.

Список державних ліцензій в Україні

 1. Ліцензія на банківську діяльність, ліцензується відповідно до Закону України «Про банки і банківську діяльність».
 2. Ліцензія на надання фінансових послуг (крім професійної діяльності на ринку цінних паперів).
 3. Ліцензія на професійну діяльність на ринку цінних паперів, що ліцензується з урахуванням особливостей, визначених Законом України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні».
 4. Ліцензія на діяльність у галузі телебачення і радіомовлення, ліцензується відповідно до Закону України «Про телебачення і радіомовлення».
 5. Ліцензія на діяльність у сфері електроенергетики, яка ліцензується з урахуванням особливостей, визначених Законом України «Про електроенергетику», і в сфері використання ядерної енергії, ліцензується з урахуванням особливостей, визначених Законом України «Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії».
 6. Ліцензія на освітню діяльність навчальних закладів.
 7. Ліцензія на виробництво і торгівля спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, що ліцензується відповідно до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».
 8. Ліцензія на діяльність у сфері телекомунікацій з урахуванням особливостей, визначених Законом України «Про телекомунікації», надання послуг в галузі криптографічного захисту інформації (крім послуг електронного цифрового підпису) та технічного захисту інформації, за переліком, який визначається Кабінетом Міністрів України.
 9. Ліцензія на будівництво об’єктів IV та V категорій складності – з урахуванням особливостей, визначених Законом України «Про архітектурну діяльність».
 10. Ліцензія на виробництво лікарських засобів, оптова та роздрібна торгівля лікарськими засобами, імпорт лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів) – з урахуванням особливостей, визначених Законом України «Про лікарські засоби».
 11. Ліцензія на виробництво та ремонт вогнепальної зброї невійськового призначення і боєприпасів до неї, холодної зброї, пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів в секунду, торгівля вогнепальною зброєю невійськового призначення та боєприпасами до неї, холодною зброєю, пневматичною зброєю калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів в секунду; виробництво спеціальних засобів, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії, індивідуального захисту, активної оборони та їх продаж.
 12. Ліцензія на виробництво вибухових матеріалів промислового призначення за переліком, який визначається Кабінетом Міністрів України.
 13. Ліцензія на надання послуг і виконання робіт протипожежного призначення за переліком, який визначається Кабінетом Міністрів України.
 14. Ліцензія на виробництво особливо небезпечних хімічних речовин, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України, звернення з небезпечними відходами. Не підлягає ліцензуванню зберігання (накопичення) суб’єктом господарювання освічених ними небезпечних відходів, якщо протягом року з дня утворення небезпечні відходи передаються суб’єктам господарювання, які мають ліцензію на поводження з небезпечними відходами;
 15. Ліцензія на медичну практику.
 16. Ліцензія на діяльність банків пуповинної крові, інших тканин і клітин людини згідно з переліком, затвердженим Міністерством охорони здоров’я України.
 17. Ліцензія на ветеринарну практику.
 18. Ліцензія на випуск і проведення лотерей.
 19. Ліцензія на туроператорську діяльність.
 20. Ліцензія на посередництво у працевлаштуванні за кордоном.
 21. Ліцензія на промисловий вилов водних біоресурсів за межами юрисдикції України.
 22. Ліцензія на культивування рослин, включених до таблиці I.
 23. Ліцензія на діяльність, пов’язана з розробкою, виготовленням, постачанням спеціальних технічних засобів для зняття інформації з каналів зв’язку та інших технічних засобів негласного отримання інформації (критерії приналежності та перелік технічних засобів негласного отримання інформації визначаються Кабінетом Міністрів України за поданням Служби безпеки України).
 24. Ліцензія на перевезення пасажирів, небезпечних вантажів річковим, морським, автомобільним, залізничним і повітряним транспортом, міжнародні перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.
 25. Ліцензія на зовнішньоекономічна діяльність відповідно до статті 16 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність».
 26. Ліцензія на транспорвання нафти, нафтопродуктів магістральним трубопроводом;
 27. Ліцензія на діяльність на ринку природного газу, яка ліцензується з урахуванням особливостей, визначених Законом України «Про ринок природного газу».
 28. Ліцензія на централізоване водопостачання та водовідведення, крім централізованого водопостачання та водовідведення за нерегульованим тарифом.
 29. Ліцензія на виробництво теплової енергії, транспортування теплової енергії магістральними та місцевими (розподільчими) тепловими мережами та постачання теплової енергії, крім виробництва, транспортування та постачання теплової енергії за нерегульованим тарифом.
 30. Ліцензія на охоронну діяльність.
 31. Ліцензія на переробку побутових відходів.
 32. Ліцензія на поховання побутових відходів.

Якщо Ви потребуєте компетентної юридичної допомоги при самостійній реєстрації юридичної особи, фізичної особи – підприємця або отриманні ліцензії на підприємницьку діяльність, юридична компанія «Апріорі-Бізнес» в Дніпрі може надати Вам кваліфіковану консультацію і надати зразки документів.

Відправити запит